Ogród

Układanie kostki brukowej

niebywale modna dekoracja każdego terenu.

Mnogość kształtów oraz barw w zakresie kostki brukowej pozwala nam tworzyć prawdziwe arcydzieła – niezwykle stylowe, eleganckie i niebanalne zestawienia, które doskonale sprawdzą się niemal w każdym miejscu. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest łatwość naprawy, konserwacji czy odbudowy ułożonej wcześniej nawierzchni.
Nasi specjaliści zajmują się projektowaniem oraz montażem nawierzchni z kostki brukowej, idealnej na potrzeby ruchu pieszego oraz sporadycznego wykorzystywania przez pojazdy osobowe. Standardowe zestawienia tworzone są z kostki o grubości 6, 8 bądź 10 cm – zależnie od potrzeb Klienta.

1. Pierwszym krokiem w zakresie tworzenia nawierzchni z kostki brukowej jest… plan. Przed pracami bezpośrednio montażowymi nasi specjaliści tworzą plan całego przedsięwzięcia. Wbrew pozorom nie odnosi się on jedynie do układu kostki, ale również wszelkiego rodzaju prac dodatkowych, w tym odwodnienia.
2. Jako że kostka brukowa doskonale przepuszcza wodę, niezbędne jest przed jej montażem przygotowanie odpowiedniego odwodnienia bądź w ściśle określonych przypadkach wykonanie tzn. korytowania.
3. Po ustaleniu i montażu systemu umożliwiającego szybkie odprowadzanie wody z powierzchni przychodzi czas na ustawienie krawężników.
4. Dopiero, gdy te zostaną osadzone w podłożu, na terenie, na którym w przyszłości „stanie” nawierzchnia brukowa zostanie wykonana podbudowa stabilizująca grunt wraz z warstwą podkładową.
5. Ostatnim krokiem w zakresie układania kostki brukowej jest ułożenie oraz zawibrowanie nawierzchni.


Uwaga! Naszym Klientom oferujemy:
- 3-5 lat gwarancji na kostkę brukową;
- 2 lata gwarancji na usługi świadczone przez naszą firmę.