Ogród

Zakładanie ogrodów od podstaw

Pomożemy ci w założeniu wymarzonego ogrodu

Dobrze zaprojektowany ogród cieszy nie tylko oko, ale również i dusze. Nie da się ukryć, że aranżacja terenów zielonych nie należy do prostych zadań – wymaga niemałej wiedzy oraz… wyczucia. To, co każdy z nas powinien wiedzieć na samym początku to to, że niezależnie od tego jaki metraż ziemi posiadamy, rozsądny projekt sprawi, że będzie on wyglądał nieziemsko.
Od czego należy zacząć projektowanie ogrodu?
Pytanie te bardzo często pada z ust naszych Klientów. Zanim przystąpimy do tworzenia planu czy samej aranżacji terenu, niezbędne jest ustalenie kilku podstawowych faktów. W tym celu każdy z naszych Klientów powinnen odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:
1. Jakim budżetem dysponuje?
2. Czy ogród ten ma służyć do zabawy dla dzieci?
3. Czy w ogrodzie będą przebywać również zwierzęta?
4. Czy chcemy posiadać grządki warzywne oraz rabaty ziołowe?
5. Czy planujemy organizować w ogrodzie rodzinne spotkania np. przy grillu?
6. Czy chcemy, by znajdował się w nim basen?
7. Jak wiele czasu zamierzamy spędzać w ogrodzie?
8. Jak wiele czasu i siły jesteśmy w stanie poświęcić na jego pielęgnację?

Odpowiedzi na powyższe pytania umożliwiają nam dobranie odpowiednich elementów aranżacji ogrodu. To od nich zależy, jak będzie wyglądać przestrzeń wypoczynkowa i rekreacyjna, jakie rośliny znajdą się w środku oraz jakie zabezpieczenia będą niezbędne.


Dlaczego warto zdecydować się na pomoc specjalisty?
Mimo że każdy z nas może zdecydować się na samodzielną aranżację swojego terenu, znacznie lepiej jest skorzystać z pomocy fachowca. Dlaczego?
Po pierwsze: specjalista posiada wiedzę i umiejętności, których nie sposób pojąć samemu bez wielu lat nauki i praktyki. Wie jakie rośliny mogą rosnąć obok siebie, a także które bez wątpienia nie przyjmą się w warunkach miejskich.
Po drugie: specjalista patrzy na nasz ogród z zupełnie innej perspektywy. Jako wizjoner umie wyobrazić sobie wygląd aranżowanego terenu za rok, dwa czy dziesięć. Wie zatem jak dobrać krzewy i drzewa, aby te zdobiły, nie zaś zaciemniały i szpeciły.
Po trzecie: specjalista powie nam jak dbać o nasze rośliny, niezależnie od pory roku – nauczy nas podstawowej pielęgnacji, niezbędnej, aby utrzymać ogród w należytym porządku.
Po czwarte: specjalista bazuje wyłącznie na wysokojakościowych sadzonkach – takich, które bez wątpienia się przyjmą. Jako że współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami, jest w stanie polecić nam odpowiednie sklepy i firmy, w których możemy się w późniejszym czasie zaopatrywać.
Po piąte: specjalista szybko i sprawnie zaplanuje dla Ciebie wszystkie niezbędne kwestie, począwszy od małej architektury (altanka, pergola, grill, boisko, ścieżki) poprzez kompleksowe oświetlenie, a skończywszy na elementach zwiększających bezpieczeństwo.
Po szóste: tylko specjalista wie, jak zaprojektować powierzchnie ogrodu, aby oszukać perspektywę – powiększyć bądź pomniejszyć przestrzeń, nadać jej głębi etc.
Po siódme: specjalista tworząc preferowaną przez nas aranżację dba o to, by współgrała ona z całym otoczeniem – również domem.
Po ósme: specjalista jest w stanie na nasze wyraźne życzenie zaaranżować nam ogród w dowolnym stylu: japońskim, angielskim, śródziemnomorskim, miejskim, leśnym, wiejskim, romantycznym etc.
Końcowo warto wspomnieć, że współpraca ze specjalistą pozwala zaoszczędzić nam sporo czasu.

Zapraszamy do kontaktu z Nami, odpowiemy na wszystkie pytania